Інші податки
Тема: ПДФО

Граничний термін подання річної податкової декларації у зв’язку з реалізацією права на податковий кредит

Який граничний термін подання декларації у зв'язку з реалізацією права на податковий кредит за наслідками 2010 р.?


Податковим кодексом установлено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації (п. 166.1 ст. 166 Податкового кодексу).

Водночас реалізація в 2011 р. платниками податку права на податковий кредит за наслідками звітного 2010 р. пов'язана з виконанням платниками податку вимог Закону про ПДФО. Таким чином, фізична особа, яка має право на податковий кредит за підсумками 2010 р., при поданні декларації про майновий стан і доходи повинна враховувати норми Закону про ПДФО (розмір суми витрат, понесених у 2010 р.), але термін подання такої декларації визначатиметься відповідно до норм Податкового кодексу.

Підпунктом 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, — до 1 травня року, що настає за звітним.

Законом № 3609 внесено зміни до пп. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу, якими передбачено, що платники податків можуть скористатися правом на податковий кредит за наслідками звітного 2010 р. до кінця поточного року (2011 р.), подавши до податкового органу за місцем своєї податкової адреси декларацію і копію підтвердних документів.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42