Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
03.02.2012, № 5

Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО: «Діалог — коли сторони чують одна одну»

Александр Клименко — Председатель ГНС УкраиныПро нинішній стан діалогу між податківцями та платниками податків Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО розповів на розширеному засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. З його слів, від взаємовідносин податківців з платниками залежить стан бізнес-клімату в державі, і в ДПС України усвідомлюють усю відповідальність. «З початку року ми запровадили сервіс «Пульс податкової», з допомогою якого кожен платник податків гарантовано отримує відповідь на своє запитання. Я переконаний, що це буде новим кроком для партнерства між податківцями та платниками. ДПС України виступає і виступатиме за діалог з платниками податків. Але у моєму розумінні діалог — коли обидві сторони чують одна одну», — наголосив Олександр Клименко.


Як зазначив на засіданні очільник ДПС України, наразі роботу податківців спрямовано насамперед на те, щоб відійти від фіскальних функцій і перетворити податкову на високопрофесійну сервісну службу для платників податків. «Минулого року чимало вдалося зробити у цьому напрямі, продовжуватимемо розпочате і нинішнього року», — додав Олександр Клименко. Він висловив задоволення організацією у січні перереєстрації підприємців, які виявили бажання працювати за спрощеною системою оподаткування. Значні кроки вперед, з його слів, зроблено і щодо дерегуляції, зокрема втричі скорочено терміни видачі основних довідок платникам податків, необхідних для ведення підприємницької діяльності. У зв’язку з цим податківці у 2012 р. очікують активнішого розвитку малого і середнього бізнесу.

Голова ДПС України також нагадав присутнім і про динаміку відшкодування ПДВ (у 2010 р. відшкодовано близько 24 млрд. грн., у 2011 р. — близько 43 млрд. грн., з яких понад 15 млрд. грн. — в автоматичному режимі). Було зазначено, що таку динаміку податківці підтримуватимуть і надалі.

Олександр Клименко поінформував про те, що за підсумками січня нинішнього року 390 українських компаній, які мали залишки невідшкодованого ПДВ на суму до 1 млн. грн., отримають компенсацію у розмірі 126 млн. грн. Найбільша частина цієї суми надійде на рахунки підприємців міст Києва (17,4 млн. грн.) та Львова (10,4 млн. грн.), а також Чернігівщини (8,5 млн. грн.) та Закарпаття (7,1 млн. грн.).

«Із різних джерел мені доводилося чути, що саме для малого та середнього бізнесу отримання відшкодування було величезною проблемою. Багато підприємців відразу списували ці борги як безнадійні, не очікуючи на компенсацію від держави. Керівництво податкової взяло це питання під особистий контроль, і нині маємо результат», — підкреслив очільник ДПС України.

Він запевнив, що й надалі сумлінні платники не матимуть перешкод з проходженням процедури відшкодування ПДВ.

Водночас Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив на засіданні, що 2012 р. стане вирішальним для створення в Україні сприятливих умов ведення бізнесу.

«Ми повинні у 2012 році зробити все для того, щоб ведення бізнесу стало для наших людей комфортним. Ми можемо це зробити? Однозначно можемо, оскільки є політична воля Президента та уряду, і люди, які працюють на ключових посадах, розуміють ці завдання», — підкреслив глава уряду.

Загалом Прем’єр-міністр позитивно оцінив роботу, спрямовану на дерегуляцію бізнесу. Також він нагадав, що з 1 січня нинішнього року всі підприємці мають сплачувати за адміністративні послуги не до спецфондів, а до держбюджету, і відтак посадовці не матимуть можливості підвищувати ціни за адмінпослуги. Зі слів Миколи Азарова, за два роки уряду вдалося суттєво скоротити кількість адміністративних зборів та контролюючих органів, які дають дозволи на ведення бізнесу.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua