Новини

Звітує УПМ ДПC у Донецькій області

  • Внаслідок заходів, проведених за участю підрозділів УПМ ДПС у Донецькій області, за вісім місяців поточного року до зведеного бюджету мобілізовано 243,9 млн. грн.
  • Викрито 283 злочини у сфері оподаткування, з яких 263 (92,9%) — тяжкі та особливо тяжкі.
  • Направлено до суду кримінальні справи за 110 злочинами.
  • Установлено суму збитків за кримінальними справами у розмірі 143,8 млн. грн., з яких відшкодовано 141,6 млн. грн.
  • Припинено діяльність 5 конвертаційних центрів.
  • Попереджено 67 спроб незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму понад 91,7 млн. грн.
  • Припинено діяльність 14 підпільних цехів, з яких 9 — з незаконного виготовлення алкогольної продукції.
  • Вилучено з незаконного обігу товарно-матеріальні цінності на загальну суму 111 млн. грн., з яких на 64,5 млн. грн. — товарів підакцизної групи, у тому числі 42,4 тис. дал алкогольних напоїв на загальну суму 23,2 млн. грн. і 15,5 тис. дал спирту на загальну суму 7,8 млн. грн., а також 610,5 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 4 млн. грн.

 

 

За ухиленнями — мільйонні суми

Перший заступник голови ДПС у Донецькій області — начальник управління податкової міліції Андрій БачурінПрацівники УПМ ДПС у Донецькій області значну увагу приділяють розкриттю фактів ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. З початку року виявлено 164 випадки зловживань.

Так, у м. Донецьку до кримінальної відповідальності притягнуто головного бухгалтера одного з акціонерних товариств обласного центру, яке надавало в оренду вантажний транспорт. У 2010 р. посадовець відобразив у фінансово-господарській звітності свого підприємства завідомо неправдиві відомості щодо безтоварних операцій з іншими підприємствами та оформив декілька вигаданих угод, безпідставно включивши до складу податкового кредиту суми за цими операціями. У результаті було збільшено валові витрати підприємства, занижено податок на прибуток та ПДВ. Сума коштів, що не надійшли до державної скарбниці, становить понад 2,4 млн. грн. Триває слідство.

У м. Макіївці до кримінальної відповідальності притягнуто 35-річного директора підприємства, який займався біржовими операціями з цінними паперами фондового ринку. У 2011 р. керівник спільно з громадянином Литви — нерезидентом здійснив фінансові операції з придбання цінних паперів, а саме емітованих акцій одного з приватних акціонерних товариств.

За операціями з цінними паперами фондового ринку громадянин України не задекларував, не нарахував і не сплатив податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5,1 млн. грн.


За матеріалами УПМ ДПС у Донецькій області