Новини

Сурогат  у промислових масштабах

У рамках проведення заходів з детінізації ринку алкоголю працівниками податкової міліції ДПС у Черкаській області спільно з працівниками ГУПМ ДПС України виявлено канали надходження на територію регіону алкогольного фальсифікату та ліквідовано підпільний міні-завод з виготовлення сурогатної горілки в промислових масштабах.


У ході проведення спеціальних відпрацювань податківці встановили, що виробництво фальсифікату здійснювалося на території Дніпропетровської області. 38-річний мешканець обласного центру у приміщенні колишнього фермерсько-тваринницького комплексу, розташованого в одному із селищ Дніпропетровщини, без наявності будь-яких дозвільних документів установив промислову лінію з розливу горілчаних напоїв і виготовляв продукцію з використанням логотипів відомих в Україні виробників. Йому допомагали декілька найманих робітників, які працювали нелегально.

Огляд підпільного виробництваПід час огляду підпільного виробництва працівники податкової міліції крім промислового обладнання та іншого допоміжного устаткування виявили близько 4 тис. л готової до реалізації фальсифікованої горілки вартістю понад 200 тис. грн., 8 тис. л спирту на суму близько 420 тис. грн., значну кількість порожньої склотари, а також близько 30 тис. марок акцизного податку з візуальними ознаками підроблення.

Згідно  з висновком фахівців експертної служби вилучені алкогольні напої та сировина для їх виготовлення не відповідають установленим стандартам, тому їх вживання може становити загрозу для життя та здоров’я споживачів.

Наразі стосовно підпільного бутлегера порушено кримінальні справи за незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів з використанням підроблених марок акцизного податку (статті 204 та 216 Кримінального кодексу України).

Працівники податкової міліції проводять подальші заходи щодо встановлення повного кола осіб, причетних до незаконних оборудок, та відшкодування завданих державі збитків.

Загальна вартість вилучених у нелегальній гуральні товарно-матеріальних цінностей становить понад 2 млн. грн.


Сергій СТЕПАНОВИЧ,
ГУПМ ДПС України