Інші податки
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Врахування надбавок для визначення розміру пенсії

Чи включаються до заробітку для обчислення пенсії як посадовій особі органу місцевого самоврядування матеріальна допомога та грошова винагорода за сумлінну та бездоганну працю в органах державної влади?


Відповідно до ст. 21 Закону № 2493 пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше ніж 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія державним службовцям обчислюється у розмірі 80 — 90% (залежно від стажу державної служби) від суми їх заробітної плати, на яку нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).

Згідно зі ст. 33 Закону про держслужбу заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Оскільки матеріальна допомога на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за сумлінну та бездоганну працю в органах державної влади не належать до інших надбавок, підстав для їх врахування до заробітної плати для визначення розміру пенсії відповідно до Закону № 2493 немає.