Новини
Тема: Податок на прибуток

Виробниче підприємство за підсумками 2010 р. має збитки. Чи може підприємство суму від’ємного значення включити до складу валових витрат І кварталу 2011 р. у повному обсязі? Чи вправі орган ДПС відмовити у прийнятті податкової декларації через наявність збитків?

Так. Сума від'ємного значення, яку не було враховано у складі витрат попереднього звітного періоду, включається до складу валових витрат І кварталу 2011 р. у повному обсязі.

Відповідно до норм п. 22.4 ст. 22 Закону України від 28.12.94 р. «Про оподаткування прибутку підприємств» (за текстом — Закон про прибуток) у 2010 р. у складі валових витрат платника податку сума від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 01.01.2010 р., враховується з обмеженням у 20%. Абзацом другим зазначеного пункту встановлено, що у 2011 р. сума від'ємного значення, яку не було враховано у складі валових витрат, та від'ємне значення об'єкта оподаткування, що виникло у 2010 р., підлягають включенню до складу валових витрат без обмежень, тобто в повному обсязі.

Щодо питання відмови у прийнятті податкової декларації, яка містить від'ємне значення, то як і зараз відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону про прибуток, так і в подальшому згідно з п. 150.2 ст. 150 Податкового кодексу  України (за текстом — Податковий кодекс), податковий орган не може відмовити у прийнятті податкової декларації через наявність у такій декларації від'ємного значення.

Проте у разі коли від'ємне значення об'єкта оподаткування декларується платником податку протягом чотирьох послідовних податкових періодів, податковий орган має право провести позачергову перевірку правильності визначення об'єкта оподаткування (п. 6.3 ст. 6 Закону про прибуток).


«Гаряча» телефонна лінія за участю директора Департаменту
адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів
(обов'язкових платежів) ДПА України
Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42