Новини

Який порядок обчислення податку на прибуток застосовуватиметься з набранням чинності розділом III Податкового кодексу, зокрема, для платників податку, які провадять діяльність, що підлягає патентуванню? Яка ставка податку на прибуток застосовуватиметься у 2011 р.?

Відповідно до п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу прибуток із джерелом походження з України та за її межами визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду.

Як і за правилами Закону про прибуток, нормами Податкового кодексу, зокрема п. 152.1 ст. 152, встановлено, що податок на прибуток нараховується платником самостійно.

Платники податку, які провадять діяльність, що підлягає патентуванню, як і раніше згідно з п. 16.3 ст. 16 Закону про прибуток, так і відповідно до норми п. 152.2 ст. 152 Податкового кодексу, зобов'язані окремо визначати податок від кожного виду такої діяльності та окремо визначати податок від іншої діяльності. З цією метою ведеться окремий облік доходів, отриманих від діяльності, що підлягає патентуванню, та витрат, пов'язаних з веденням діяльності з урахуванням від'ємного значення як результату розрахунку об'єкта оподаткування.

При цьому від'ємне значення як результат розрахунку об'єкта оподаткування, отриманий від ведення діяльності, що підлягає патентуванню, не враховується та відшкодовується за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від такої діяльності (абзац другий п. 150.1 ст. 150 Податкового кодексу).

Податок, отриманий від діяльності, що підлягає патентуванню, сплачується до бюджету в сумі, яка зменшується на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Щодо ставки податку на прибуток, то починаючи з 01.04.2011 р., тобто з дати набрання чинності розділом III Податкового кодексу, ставка податку на прибуток становитиме 23% і діятиме до кінця 2011 р. Надалі ставка податку на прибуток поступово знижуватиметься у такому порядку: з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. — 21%; з 01.01.2013 р. по 31.12.2013 р. — 19%, і починаючи з 01.01.2014 р. ставка податку на прибуток становитиме 16%.


«Гаряча» телефонна лінія за участю директора Департаменту
адміністрування податку на
 прибуток та інших податків і зборів
(обов'язкових платежів) ДПА України
Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42