Новини

Підприємство (загальна система оподаткування) користується послугами платників єдиного податку — фізичних та юридичних осіб. Чи існують обмеження щодо включення до складу валових витрат вартості оплати цих послуг з ІІ кварталу 2011 р.?

Насамперед зазначимо, що з набранням чинності Податковим кодексом дещо змінилися терміни, а саме: замість термінів «валові доходи» та «валові витрати» використовуватимуться терміни «доходи» та «витрати».

Щодо обмеження, то нагадаємо, що до 01.04.2011 р. найбільш поширені обмеження пов'язані із застосуванням звичайних цін та дати виникнення права на валові витрати не за першою подією, а за датою оприбуткування товарів, а для робіт (послуг) — за датою їх фактичного отримання від неплатників податку на прибуток незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової) (пп. 11.2.3 п. 11.2 ст. 11 Закону про прибуток).

Починаючи з 01.04.2011 р., тобто з дати набрання чинності розділом ІІІ Податкового кодексу, не включаються до складу витрат платника податку витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок, крім витрат, понесених у зв'язку з придбанням робіт, послуг у фізичної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації (пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу).

Зауважимо, що заборона на включення до витрат сум, понесених у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, який застосовує загальну систему оподаткування, та у не підприємця, відсутня.

Крім того, при визначенні оподатковуваного прибутку враховуються на загальних підставах і витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у юридичної особи, що сплачує єдиний податок.

Отже, витрати платника податку, понесені при оплаті товарів (робіт, послуг), придбаних у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок, не включаються до складу витрат. Витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у юридичної особи, що сплачує єдиний податок, враховуються на загальних підставах.


«Гаряча» телефонна лінія за участю директора Департаменту
адміністрування податку на
 прибуток та інших податків і зборів
(обов'язкових платежів) ДПА України
Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42