Інші податки
Тема: Інше

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з вартості легкового автомобіля сплачується без урахування податку на додану вартість

Чи включається до вартості автомобіля податок на додану вартість у разі сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при його відчуженні?


Як зазначено у п. 7 ст. 1 Закону про збір на пенсійне страхування, платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є юридичні та фізичні особи при відчуженні легкових автомобілів, крім легкових автомобілів, якими забезпечуються інваліди, та тих автомобілів, які переходять у власність спадкоємцям за законом.

Об’єктом оподаткування для вищезазначених платників відповідно до п. 6 ст. 2 цього Закону є вартість легкового автомобіля.

Пунктом 188.1 ст. 188 Податкового кодексу визначено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Тобто суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів вважатимуться сумою коштів, що включається до складу договірної (контрактної) вартості.

Отже, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з вартості легкового автомобіля сплачується без урахування податку на додану вартість.