Інші податки
Тема: ЄСВ, Приватні підприємці

Нарахування єдиного внеску на заробітну плату працівників-інвалідів

Чи може фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності нараховувати єдиний внесок у розмірі 8,41% на заробітну плату працівників-інвалідів?


Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників та пропорції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування визначаються ст. 8 Закону про ЄСВ.

Так, платники-роботодавці нараховують єдиний внесок від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, залежно від визначеного класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника єдиного внеску, з урахуванням видів його економічної діяльності (від 36,76 до 49,7%).

Згідно з частиною 13 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% їх заробітної плати.

Враховуючи зазначене, фізична особа — підприємець нараховує єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого його віднесено.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42