Новини

Чи зміняться правила оподаткування податком на прибуток сільгоспвиробників з набранням чинності розділом III Податкового кодексу?

Ні, з набранням чинності розділом ІІІ Податкового кодексу правила оподаткування виробників сільськогосподарської продукції практично не зміняться, тобто фактично залишаються такими, як і в чинному на сьогодні Законі про прибуток. Єдине, що не збережено від чинного законодавства, — це проведення індексаціїі доходів і витрат підприємств — виробників сільськогосподарської продукції. У Податковому кодексі особливостям оподаткування виробників сільськогосподарської продукції присвячено ст. 155, згідно з якою для цілей оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50% загальної суми доходу.

Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, сплачують податок у порядку і в розмірах за підсумками звітного податкового року. Сума нарахованого податку зменшується на суму податку на землю, що використовується в сільськогосподарському виробничому обороті. Декларація з податку на прибуток таких підприємств подається у строки, визначені законом для річного податкового періоду.

Зауважимо, що прибуток підприємств, основною діяльністю яких є виробництво та/або продаж продукції квітково-декоративного рослинництва, дикорослих рослин, диких тварин і птахів, риби (крім риби, виловленої в річках та закритих водоймах), хутряних товарів, лікеро-горілчаних виробів, пива, вина й виноматеріалів (крім виноматеріалів, що продаються для подальшої переробки), оподатковується в загальному порядку.


«Гаряча» телефонна лінія за участю директора Департаменту
адміністрування податку на
 прибуток та інших податків і зборів
(обов'язкових платежів) ДПА України
Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42