Інші податки

Особливості складання податкової декларації екологічного податку

Екологічний податок — загальнодержавний податок, установлений пп. 9.1.6 п. 9.1 ст. 9 Податкового кодексу. Форму податкової декларації екологічного податку (за текстом — Декларація) затверджено наказом № 1010.

Відповідно до п. 249.1 ст. 249 та п. 250.2 ст. 250 Кодексу платники цього податку (крім визначених п. 240.2 ст. 240 цього Кодексу) та податкові агенти обчислюють суми податку самостійно щокварталу, складають декларації і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до відповідних органів ДПС.

Декларація є уніфікованою та забезпечує можливість уточнення платником податку показників раніше поданої ним Декларації у складі Декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Враховуючи те, що платник зобов'язаний визначати суму податку окремо за кожним видом забруднення (п. 249.2 ст. 249 Податкового кодексу), Декларація включає окремі додатки за кожним видом забруднення.

Звертаємо увагу на те, що заповнення розрахункової частини Декларації базується на перенесенні даних із додатків. Додатки містять розрахунки сум податкових зобов'язань, які враховують усі необхідні показники згідно з розділом VIII Кодексу.

Порядковий номер за рік, що проставляється у загальній частині Декларації, відповідає порядковому номеру Податкової декларації, поданої у певному році, незважаючи на те, звітна ця Декларація чи уточнююча.

Порядковий номер у додатках відповідає порядковому номеру Декларації, до якої ці додатки додаються, незалежно від їх кількості. Тобто якщо Декларація має порядковий номер 1, то усі додатки до Декларації мають порядковий номер 1.

Рядок 7 розрахункової частини Декларації містить інформацію про додатки до відповідної Декларації.

Наприклад, підприємство подає Декларацію за ІІ квартал 2012 р. з такими додатками (розрахунками):

  • додаток 1 як звітний;
  • додаток 3 як звітний;
  • додаток 3 як уточнюючий за І квартал 2012 р.;
  • додаток 6 як звітний;
  • додаток 6 як уточнюючий за IV квартал 2011 р.

Порядок нумерації цих додатків, що проставляється у відповідній клітинці кожного з додатків «Розрахунок №», матиме такий вигляд:

  • додаток 1 як звітний — № 1;
  • додаток 3 як звітний — № 2;
  • додаток 3 як уточнюючий — № 3;
  • додаток 6 як звітний — № 4;
  • додаток 6 як уточнюючий — № 5.

Рядок 7 розрахункової частини Декларації у цьому випадку матиме такий вигляд:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розглянемо декілька прикладів заповнення Декларації.