Новини
Тема: ПДФО

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога, надана дитячому будинку сімейного типу?

Відповідно до пп. «б» пп. 170.7.4 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (за текстом — Податковий кодекс) не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами — юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості): будинку маляти, будинку дитини, будинку-інтернату, школі-інтернату (в тому числі спеціальній, санаторній або для сиріт), дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім'ї, школі соціальної реабілітації, притулку для неповнолітніх; приймальнику-розподільнику системи Міністерства внутрішніх справ України для розподілу благодійної допомоги між особами, які не досягли вісімнадцятирічного віку та перебувають у цих закладах.

Благодійна допомога, отримана дитячими будинками сімейного типу або прийомними сім'ями, звільняється від оподаткування, якщо її сума (вартість) не перевищує 300 тис. грн. протягом звітного податкового року під час дії договору державної опіки (пп. «ж» пп. 170.7.4 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу).

Згідно з пп. 170.7.7 п. 170.7 ст. 170 вищезазначеного Кодексу набувач цільової благодійної допомоги у вигляді коштів має право на її використання протягом строку, встановленого умовами такої допомоги, але не більше ніж 12 календарних місяців, наступних за місяцем отримання такої допомоги, за винятком отримання благодійної допомоги у вигляді ендавменту. Термін «ендавмент» означає суму коштів або цінних паперів, які вносяться благодійником у банк або небанківську фінансову установу, завдяки чому набувач благодійної допомоги отримує право на використання процентів або дивідендів, нарахованих на суму такого ендавменту.

У разі якщо благодійна допомога, надана дитячому будинку сімейного типу, є нецільовою, то не включається до оподатковуваного доходу сума такої нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентамиюридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (в 2011 р.1320 грн.).


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України
начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА