Новини
Тема: ПДФО

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума безповоротної фінансової допомоги, наданої юридичною особою фізичній особі, та хто повинен виконувати функцію податкового агента?

Відповідно до пп. «ґ» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді суми безповоротної фінансової допомоги.

При цьому податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставками, визначеними у ст. 167 Податкового кодексу.

Отже, сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку від юридичної особи, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такого платника. Юридична особа як податковий агент провадить оподаткування зазначених доходів за ставкою 15 або 17%.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України
начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42