Новини
Тема: ПДФО

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб поворотна фінансова допомога, отримана фізичною особою від юридичної особи?

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Згідно з пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

При цьому слід зазначити: якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений договором термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, визначеними у п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України — начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА