Новини
Тема: ПДФО

Чи потрібна нова довідка про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку згідно з нормами Податкового кодексу, якщо термін дії старої довідки ще не закінчився?

У зв'язку з прийняттям Податкового кодексу постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 р. № 1063 «Про затвердження Порядку видачі довідки про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку та її форми» (за текстом — постанова № 1063) втратила чинність. З 21.01.2011 р. набрав чинності новий наказ ДПА України від 21.12.2010 р. № 975, який затвердив Порядок видачі довідки про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку та її форму (за текстом — Порядок № 975). При цьому ст. 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Враховуючи те, що на момент отримання фізичною особою довідки про право отримання доходу від податкового агента без утримання податку діяли норми постанови № 1063, то незалежно від того, що вона втратила чинність і з 21.01.2011 р. набрав чинності Порядок № 975, платник податку має право користуватися старою довідкою до закінчення терміну її дії.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України
начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42