Новини
Тема: ПДФО

Якщо довідка за ф. № 3ДФ не надавалася, за якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується дохід, що виплачується податковим агентом фізичній особі — власнику сільськогосподарської продукції?

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю), будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва.

Отримувач таких доходів надає податковому агенту довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без сплати податку.

Однак якщо фізичною особоювласником сільськогосподарської продукції не надається довідка про право на отримання доходу у джерела виплати без сплати податку за ф. № 3ДФ, то податковий агент відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу зобов'язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 цього Кодексу.

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо доходів, одержаних платником податку (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 — 167.4 ст. 167 Кодексу).

У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

Отже, якщо фізичною особоювласником сільськогосподарської продукції при виплаті їй податковим агентом доходу не надається довідка за ф. № 3ДФ, то сума виплаченого доходу включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (15 та/або 17%).


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України
начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА