Новини
Тема: ПДФО

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума внесків на обов’язкове страхування працівників відомчої та місцевої пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд)?

Як зазначено у пп. 165.1.5 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума внесків на обов'язкове страхування платника податку відповідно до закону, інших, ніж єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Згідно зі ст. 30 Закону України від 17.12.93 р.
№ 3745-XII «Про пожежну безпеку» (за текстом — Закон № 3745) працівники відомчої і місцевої пожежної охорони та члени добровільних пожежних дружин (команд) підлягають обов'язковому особистому страхуванню на випадок загибелі (смерті) або поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаних під час ліквідації пожежі або наслідків аварії, у розмірі десятирічної заробітної плати за посадою, яку вони обіймали (обіймають).

Страхування працівників відомчої пожежної охорони та членів добровільних пожежних дружин (команд) здійснюється за рахунок підприємств, установ та організацій, де вони створені, а працівників місцевої пожежної охорони — за рахунок юридичних осіб, які утримують підрозділи цієї охорони, або за рахунок місцевого бюджету. Порядок та умови страхування встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи вищевикладене, сума внесків на обов'язкове страхування працівників відомчої і місцевої пожежної охорони та членів добровільних пожежних дружин (команд) при дотриманні вимог ст. 30 Закону № 3745 не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України
начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42