Новини
Тема: ПДФО

Чи мають право на застосування податкової соціальної пільги чоловік та жінка, які мають чотирьох дітей, але одну дитину жінка має від першого шлюбу?

Згідно з пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, у 2011 р. має право на ПСП у розмірі,  що дорівнює 470,5 грн. на місяць у розрахунку на кожну таку дитину. Тобто обидва батьки — платники податку при додержанні інших вимог, наведених у ст. 169 цього Кодексу, мають право на ПСП, встановлену пп. 169.1.2 п. 169.1 цієї статті, на кожну дитину.

Відповідно до пп. 169.3.3 п. 169.3 ст. 169 Податкового кодексу така пільга надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років.

При цьому згідно з абзацом другим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених пп. 169.1.2 п. 169.1 цієї статті, визначається як добуток суми, встановленої в абзаці першому цього підпункту, та відповідної кількості дітей.

У разі якщо жінка та чоловік офіційно встановили опіку (піклування) над дітьми від перших шлюбів, то відповідно за умови виконання норм, наведених у ст. 169 Податкового кодексу, вони мають право скористатися ПСП згідно з пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 цього Кодексу як платники податку, що утримують чотирьох дітей віком до 18 років.

Для цього жінці та чоловіку потрібно подати роботодавцю заяву про застосування ПСП та підтвердні документи (копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування).

В іншому випадку жінка (або чоловік) має право на застосування ПСП, встановленої пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу, в розрахунку на трьох дітей за умови дотримання вимог, визначених ст. 169 цього Кодексу.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України
начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42