Новини
Тема: ПДФО

Чи має право платник податку, який є інвалідом ІІІ групи з дитинства, на податкову соціальну пільгу та в якому розмірі?

Підпунктом «ґ» пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу встановлено, що платник податку, який є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, пільгу яким визначено пп. «б» пп. 169.1.4 цього пункту, має право на ПСП у розмірі, що дорівнює 150% суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 цього пункту, а саме: в 2011 р. — 705,75 грн. на місяць.

У Податковому кодексі платники податку, що є інвалідами ІІІ групи з дитинства, як окрема пільгова категорія не зазначені. Водночас при дотриманні вимог абзацу першого пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу щодо рівня нарахованої заробітної плати у 2011 р. (1320 грн.) вони мають право на застосування ПСП, встановленої пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 цього Кодексу,470,50 грн. на місяць.

У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір питання щодо надання ПСП не розглядається незалежно від категорії платника податку.

До доходів, відмінних від заробітної плати, застосування ПСП Податковим кодексом не передбачено.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту
оподаткування доходів фізичних осіб ДПС України
начальника
Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Сергія НАУМОВА