Інші податки
Тема: ПДФО

Спадкоємець-нерезидент не має право на застосування нульової ставки при отриманні спадщини

Чи застосовується у 2011 р. нульова ставка податку при отриманні доходу у вигляді спадщини грошових заощаджень, поміщених у період до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР, спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента?


Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Податкового кодексу, якою встановлено кілька ставок для оподаткування зазначеного виду доходу та які встановлюються залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та резидентського статусу спадкодавця та спадкоємця, а також перелічено об’єкти спадщини, до яких, зокрема, належать готівка або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банківських і небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні) (пп. «ґ» п. 174.1 ст. 174 Податкового кодексу).

Відповідно до пп. 174.2.3 п. 174.2 цієї статті при отримані будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, такий дохід оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу (15 та 17%).

Тобто до вартості будь-яких об’єктів спадщини, одержаних у 2011 р. нерезидентами в Україні від спадкодавця-резидента, незалежно від їх ступеня споріднення із спадкодавцем, застосовуються ставки податку, передбачені п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу.

Щодо оподаткування за нульовою ставкою податку об’єкта спадщини, зазначеного у пп. «в» пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу, то зазначена норма цього Кодексу поширюється на спадкоємця-резидента, який отримує таку спадщину від спадкодавця-резидента, незалежно від його ступеня споріднення з таким спадкодавцем.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42