Інші податки
Тема: Єдиний податок, ПДФО, Приватні підприємці

Виконання функцій податкового агента фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку

Чи може фізична особа — платник єдиного податку виконувати функції податкового агента при виконанні представницьких функцій нерезидента щодо надання майна в оренду?


Підпунктом 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу визначено, що нерухомість, яка належить фізичній особі — нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу — підприємця або юридичну особу — резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом щодо таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку. Доходи, зазначені у цьому підпункті, оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок.

Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку може виконувати функції податкового агента при виконанні представницьких функцій нерезидента щодо надання майна в оренду.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42