Інші податки
Тема: Єдиний податок, Приватні підприємці

Заборгованість не є підставою для відмови у видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку

Чи є підставою для відмови у видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку фізичній особі — підприємцю наявність заборгованості щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?


Відповідно до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу з 01.01.2011 р. до внесення змін до розділу XIV цього Кодексу в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва норми Указу про спрощену систему застосовуються з урахуванням такої особливості: нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюються суб’єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний податок відповідно до цього Указу у порядку, визначеному Законом про ЄСВ. Згідно із ст. 4 Указу про спрощену систему для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації, в якій зазначає обрану ним ставку єдиного податку. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов’язкових платежів за попередній звітний (податковий) період. Відповідно до пунктів 6.1 та 6.2 ст. 6 Податкового кодексу податком є обов’язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку згідно з цим Кодексом. Збором (платою, внеском) є обов’язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів за умови отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій. При цьому статтями 9 та 10 Податкового кодексу визначено, що до загальнодержавних та місцевих податків і зборів не віднесено збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Отже, заборгованість у вигляді єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не є підставою для відмови у видачі фізичній особі — підприємцю Свідоцтва про сплату єдиного податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42