Інші податки
Тема: Єдиний податок, ПДФО, Приватні підприємці

Оподаткування доходу, не зазначеного у Свідоцтві про сплату єдиного податку

Як оподатковується дохід фізичної особи — платника єдиного податку, отриманий від виду діяльності, не зазначеного у Свідоцтві про сплату єдиного податку?


Відповідно до ст. 2 Указу про спрощену систему дохід, отриманий від здійснення підприємницької діяльності, що оподатковується єдиним податком, не включається до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов’язань платника єдиного податку.

Таким чином, у разі отримання доходу від виду діяльності, який не було зазначено у Свідоцтві про сплату єдиного податку, на нього не поширюються норми Указу про спрощену систему, тому такий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах згідно з нормами Податкового кодексу для платників податків — фізичних осіб.