Інші податки
Тема: Єдиний податок, Приватні підприємці

Перевищення 500 тис. грн. фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік

Які мають бути дії фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку, який перевищив обсяг виручки 500 тис. грн.?


У разі порушення вимог ст. 1 Указу про спрощену систему, зокрема перевищення обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у I, II, III або IV кварталі відповідного року 500 тис. грн., платник єдиного податку — фізична особа згідно зі ст. 5 цього Указу повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, протягом 5 днів після закінчення звітного періоду (кварталу) за підсумками роботи за відповідний квартал подати звіт, де зазначається весь фактичний обсяг виручки, та здати до податкового органу Свідоцтво про право сплати єдиного податку. При цьому при перевищенні виручки від реалізації фізична особа — підприємець — платник єдиного податку повинен подати податкову декларацію за наслідками такого звітного кварталу та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу, з чистого доходу, обрахованого із суми такого перевищення. Відповідно до пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу декларація подається протягом 40 календарних днів (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Таким чином, у разі перевищення фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік 500 тис. грн. такий підприємець повинен з наступного звітного періоду (кварталу) перейти на загальну систему оподаткування.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42