Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
03.02.2012, № 5

Переваги нових сервісів

На прес-конференції для регіональних ЗМІ голова ДПС в Одеській області Олександр ЧЕРНОБАЙ підбив підсумки діяльності податкової служби регіону за минулий рік та окреслив найпріоритетніші напрями роботи в поточному році.


Олександр Чернобай, зокрема, наголосив, що фіскальні методи поступаються місцем сервісним. Конкретні результати вже підтвердили ефективність нової філософії в діяльності податкової служби.

Зі слів голови ДПС в Одеській області, протягом 2011 р. надходження до зведеного бюджету становлять 9,56 млрд. грн., третину з яких (більш ніж 3 млрд. грн.) забезпечено за рахунок ПДВ, що на 43,7% перевищує показники аналогічного періоду минулого року. За минулий рік майже в 4 рази зросли обсяги відшкодування цього податку. Загальна сума відшкодованого ПДВ становить 1,65 млрд. грн.

З набранням чинності Податковим кодексом України відшкодовано понад 512 млн. грн., з яких 93% — в автоматичному режимі.

На суму 2 млрд. грн. надійшло податку на прибуток, що в 1,4 раза більше, ніж у 2010 р. Найбільші обсяги коштів надійшли від підприємств транспорту та зв’язку, промисловості, оптової та роздрібної торгівлі, а також від операцій з нерухомістю.

До місцевих бюджетів області надійшло 3,76 млрд. грн. Податок на доходи фізичних осіб становить 75% цієї суми. Завдяки конструктивній співпраці з обласною держадміністрацією надходження податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати зросли на 292 млн. грн., а з орендарів земельних паїв — на 19 млн. грн. Проведення нової нормативної грошової оцінки землі, ініційоване податковою службою області, сприяло збільшенню надходжень земельного податку по м. Одесі на 48 млн. грн.

Перехід у 2011 р. на ризикоорієнтовану систему відбору платників до Національного плану перевірок дав змогу вдвічі зменшити кількість запланованих перевірок юридичних та фізичних осіб.

Олександр Чернобай також нагадав, що наприкінці 2011 р. було прийнято нові правила щодо спрощеної системи оподаткування. У режимі максимального сприяння суб’єктам малого й середнього бізнесу забезпечено роботу інспекцій з подовженим графіком роботи та широке інформування громадськості. Так, у січні 2012 р. заяви про перехід на спрощену систему оподаткування подали 73 312 фізичних та 9209 юридичних осіб.

Для надання платникам комфортних умов при сплаті податків створено та успішно функціонують два сервісні центри — у м. Іллічівську та Суворовському районі м. Одеси.

На сьогодні у чотирьох розрізнених адміністративних будинках податкової інспекції Приморського району м. Одеси обслуговуються 32% платників податків області, що, на жаль, створює їм певні незручності. «Минулого року було передано на баланс державної податкової служби будівлю, що дасть змогу об’єднати офіси інспекцій Приморського та Малиновського районів», — розповів Олександр Чернобай і наголосив, що нинішнього року в кожній інспекції області створюватимуться сучасні сервісні центри.

Представників регіональних засобів масової інформації було поінформовано також щодо пріоритетних напрямів роботи податкової служби в 2012 р.

Ключовим завданням податкової служби залишається забезпечення ритмічного, стабільного і прогнозованого наповнення державного та місцевого бюджетів, що втілиться, зокрема, й у виконанні програми Одеського регіону «Народний бюджет — 2012», ініційованої губернатором Одеської області Едуардом Матвійчуком.

«Не залишиться поза увагою податківців і діяльність зі стабілізації податкового законодавства та підвищення податкової культури наших громадян. Адже запорукою ефективного розвитку держави є співпраця з платниками податків та громадськістю», — зауважив насамкінець Олександр Чернобай.


Ольга БИКОВСЬКА,
начальник управління взаємодії з засобами масової
інформації та громадськістю ДПС в Одеській області