Інші податки
Тема: РРО. Готівковий обіг

Термін використання РРО

Чи може суб’єкт господарювання використовувати РРО, у якого закінчився строк експлуатації?


Відповідно до п. 2 Порядку № 601 строк служби — строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.

Після вичерпання строку служби РРО виробник не гарантує подальшу його працездатність в цілому, в тому числі комплектуючих та складових частин, і, що головне, не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого реєстратора, тобто реалізації фіскальних функцій відповідно до вимог Закону про РРО.

Що стосується терміну служби РРО, то слід керуватися нормою щодо семирічного з моменту введення в експлуатацію строку служби реєстратора, встановленого Порядком № 11, але не більше дев’яти років від дати випуску.

Отже, у разі використання суб’єктом господарювання РРО, у якого закінчився строк експлуатації, такий технологічний пристрій не може вважатися реєстратором, і його подальше використання є порушенням вимог Закону про РРО.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42