Інші податки
Тема: ПДФО

Виплати спеціальної бюджетної дотації за утримання худоби

Чи включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума дотацій, яку отримує фізична особа з державного бюджету за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, та суми часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння?


Механізм використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва», визначено Порядком № 246.

Так, згідно з п. 2 цього Порядку бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку галузі тваринництва шляхом здійснення виплати, зокрема:

  • спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби;
  • часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння.

Пунктами 5 та 6 зазначеного Порядку встановлено розмір дотації за молодняк, що виплачується фізичним особам за утримання молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах, та збереження його до певного віку на дату подання відповідних документів, та перелік документів, які подають фізичні особи сільським, селищним чи міським радам для отримання дотації за молодняк.

Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, які отримує платник податку з бюджетів.

Таким чином, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума дотацій, яку отримує фізична особа з державного бюджету за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, та суми часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42