Статті

Обережно: «made in»... гараж!

Працівники УПМ ДПС у Кіровоградській області виявили на околиці обласного центру підпільний цех з переробки та виготовлення харчових продуктів.

Якщо при заготовці солінь ви раптом виявите у котрійсь із банок невластиві консервованому продукту смакові якості, не поспішайте нарікати на власну нерозторопність чи помилку в рецепті. Краще уважніше ознайомтеся з етикеткою на пляшці з оцтом, який використовували для консервування. Якщо раптом виробник «забув» зазначити торгову марку, знайте, що оцет вироблено й розлито (почасти «на око») у «підпіллі», і, звісно, концентрація розчину, зазначена на етикетці, не відповідає дійсності.


Нехитре обладнання для переробки та виготовлення харчових продуктів кіровоградець облаштував у гаражі приватного будинку. У необладнаному приміщенні з жахливими антисанітарними умовами, в яке «навідувались» миші та щурі, підприємець розфасовував у заздалегідь заготовлені яскраві упаковки круп’яні вироби, що зберігалися поруч у поліетиленових мішках. На брудному устаткуванні проводив очищення та розлив соняшникової олії, а також виготовляв і розливав харчовий оцет.

Будь-які маркування щодо дати виготовлення, строку реалізації та вихідних даних виробника на етикетках, якими було обклеєно пляшки з олією та оцтом, були відсутні.

Під час огляду території та приміщень, у яких здійснювалася незаконна діяльність, описано та вилучено з незаконного обігу обладнання, призначене для розфасовки круп’яних виробів, очищення та розливу соняшникової олії, виготовлення і розливу харчового оцту. А також сировину: 472 поліпропіленові мішки вагою 50 кг кожен, заповнених рисовою, перловою, ячною, гороховою, гречаною та пшеничною крупами загальною вагою 23,6 тис. т; крупи в асортименті, розфасовані в упаковки вагою 1 кг без зазначення торгової марки загальною вагою близько 6 т; обладнання, призначене для розфасовки сипучих товарів; устаткування, призначене для зберігання, попередньої очистки, кінцевої фільтрації та розливу олії соняшникової в ПЕТ-пляшки, та лінія упаковки в ПЕТ-плівку.

Орієнтовна вартість описаних товарно-матеріальних цінностей (обладнання, сировини та готової продукції) становить 576,550 тис. грн.

Стосовно зловмисника складено адміністративний протокол за ознаками правопорушення, передбаченого частиною першою ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який буде направлено для розгляду до суду.{h}Перший заступник голови ДПС у Кіровоградській області — начальник управління податкової міліції Анатолій КУРУП:
«У ході проведення перевірки було встановлено, що незаконною діяльністю займався приватний підприємець, який не має відповідних дозволів на здійснення вищезазначеної діяльності, передбачених Законом України від 06.09.2005
 р. № 2806-IV «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»{/h}


Анжела ДЗІНЗЮРА,
прес-офіцер УПМ ДПС
у Кіровоградській області