Інші податки
Тема: Податки — очима дітей

«Від кожного по краплині — для зміцнення України»

Харківські школярі у рамках Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей — 2012» презентували фільм про податки.


«Жили собі лісові мешканці. Кожен із них займався своїми справами: пташки  збирали насіння, зайці — моркву, їжаки — гриби...». Далі, за сценарієм юних аніматорів фільму — учасників конкурсу «Податки очима дітей», звірята виростили багатий урожай і за порадою мудрої сови поклали його до дупла-бюджету, щоб було звідки брати на лікування хворого їжачка, на пелюшки для новонароджених зайченят. «Запасів вистачить для всіх, хто цього потребує, — переконані лісові мешканці». І автори сценарію устами своїх героїв закликають: «Від кожного по краплині — для зміцнення України».

Так по-дитячому, щиро і просто, розуміють вихованці харківської Школи сучасних театрально-сценічних напрямів необхідність сплати податків у суспільстві, в якому вони живуть.

Під час презентації, що відбулася в ДПС у Харківській області в рамках урочистої церемонії нагородження переможців та лауреатів регіонального туру ювілейного, 10-го Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей — 2012», фільм мав успіх.

Хоч робота юних аніматорів і розглядалася поза конкурсом, голова ДПС у Харківській області Андрій Роздайбіда відзначив її як одну з кращих і нагородив спеціальним дипломом та цінним подарунком. Втім, не менш важливою нагородою для авторів мультфільму стане його демонстрація в ефірі харківських телеканалів, у школах регіону, а також у центрах обслуговування платників податків. Та це буде згодом.

А поки що біля святково вбраного адміністративного корпусу обласної податкової весело й помпезно зустрічали іменинників: ростові ляльки-зайці, пританцьовуючи, дружньо тиснули їм руки, свої здібності демонстрували лауреати міжнародних, всеукраїнських конкурсів, телепроектів «Україна має талант», «Крок до зірок», «Континент талантів» та ін.

У сонячне небо діти випустили 108 повітряних кульок — саме стільки школярів Харківщини, пройшовши відбір на районному рівні, потрапило до регіонального туру. Загалом у цьогорічному конкурсі «Податки очима дітей» взяли участь близько 1,5 тис. школярів області, з яких 28 — отримали дипломи переможців регіонального туру, грамоти і подарунки.{h}Голова ДПС у Харківській області Андрій РОЗДАЙБІДА:
«Десятий рік поспіль ми проводимо конкурс і щоразу не перестаємо дивуватися нашим юним талантам, які в 9 — 15 років виявляють неабиякий інтерес до серйозних тем, оперують складними термінами»{/h}

Голова обласного податкового відомства, вітаючи присутніх зі святом, висловив щире захоплення роботами конкурсантів: «Те, що ви пишете у своїх віршах, прозі, як малюєте, створюєте чудові скульптурні образи про податки та бюджет, захоплює нас, дорослих».

Члени журі конкурсу — письменники-фантасти Дмитро Громов та Олег Ладиженський, відомі під псевдонімом Генрі Лайон Олді, наголосили на тому, що «в усіх роботах учасників багато сонця, тепла і щирості. Так можуть мислити лише діти, і нам у них варто повчитися».

 Після вручення нагород Андрій Роздайбіда вніс поправку до сценарію свята, запросивши переможців конкурсу... зайняти крісла у президії залу засідань, де зазвичай сидять керівники регіонального відомства.

«За великим столом сидіти було не боязко. І навіть навпаки — я відчувала гордість і відповідальність», — бадьоро заявила дев'ятирічна юна казкарка Олександра Венжега, призерка всеукраїнського рівня у І віковій категорії в номінації «Літературні твори». Чи обере вона професію податківця, як підросте, дівчинка ще не знає. Але певна, що буде сумлінним платником податків.


За матеріалами ДПС у Харківській області