Інші податки
Тема: ПДВ

Реєстрація об’єднання співвласників багатоквартирного будинку платниками ПДВ

Чи повинно об’єднання співвласників багатоквартирного будинку реєструватись як платник ПДВ?


Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V цього Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в органі ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Якщо неприбутковою організацією надаються будь-які послуги чи здійснюється постачання товарів, місце постачання яких знаходиться на митній території України, то такі операції є об’єктом оподаткування і оподатковуються ПДВ за правилами, встановленими Податковим кодексом.

Неприбуткова організація має зареєструватися як платник ПДВ у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ).

Також слід зазначити, що ознака неприбутковості не впливає на статус платника ПДВ або на особливості оподаткування ПДВ.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42