Інші податки

Суб’єкт господарювання надає платні побутові послуги, розрахунки за які провадяться у безготівковій формі. Чи необхідно придбавати торговий патент при проведенні розрахунків у безготівковій формі?

Суб’єкт господарювання надає платні побутові послуги, розрахунки  за які провадяться у безготівковій формі. Чи необхідно придбавати торговий патент при проведенні розрахунків  у безготівковій формі?

Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують у встановленому порядку торгові патенти та провадять діяльність з надання платних побутових послу, згідно з Переліком № 1258, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пп. 14.1.151 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу платні послуги — це діяльність, пов'язана з наданням побутових послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи платіжні картки.

Отже, враховуючи вищевикладене, торговий патент необхідно придбавати незалежно від того, яким чином ведуться розрахунки за надані побутові платні послуги в безготівковій чи готівковій формі.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42