Інші податки

Чи необхідно придбавати торгові патенти на проведення дитячих ігор (батут, гірки, каруселі)?

Чи необхідно придбавати торгові патенти на проведення дитячих ігор.

Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують у встановленому порядку торгові патенти та провадять діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

Крім того, не є платниками збору за провадження діяльності у сфері розваг суб'єкти господарювання, які проводять комп'ютерні та відеоігри.

Відповідно до пп. 14.1.46 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу діяльність у сфері розваг — це господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо.

Отже, враховуючи те, що діяльність з проведення дитячих ігор відноситься до сфери розваг, то суб'єкти господарювання, які провадять дитячі розважальні ігри, є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності та придбавають патент на загальних підставах.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42