Інші податки

Чи передбачено у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу придбання торгових патентів банківськими установами у разі торгівлі валютними цінностями у власних операційних залах?

Чи передбачено у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу придбання торгових патентів банківськими установами у разі торгівлі валютними цінностями у власних операційних залах?

Відповідно до пп. 14.1.208 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу пункт обміну іноземної валюти — це структурна одиниця, яка відкривається банком (фінансовою установою), у тому числі на підставі агентських договорів з юридичними особами — резидентами, а також національним оператором поштового зв'язку, де здійснюються валютно-обмінні операції для фізичних осіб — резидентів і нерезидентів.

Згідно з пп. 267.4.5 п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу для провадження діяльності з торгівлі валютними цінностями для кожного відокремленого підрозділу, який не є платником податку на прибуток, торгові патенти придбаваються суб'єктами господарювання за місцем реєстрації такого відокремленого підрозділу.

Відповідно до пп. 267.4.6 п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу для провадження діяльності з торгівлі валютними цінностями торгові патенти придбаваються окремо для кожного пункту обміну іноземної валюти.

Отже, якщо операції з торгівлі готівковими валютними цінностями здійснюються у пунктах обміну іноземної валюти, — торговий патент необхідно придбавати, а якщо у власних операційних залах банку, — торговий патент не придбавається.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42