Інші податки
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника

Чоловік, працюючи на посаді держслужбовця, помер у віці 59 років. Чи має право його дружина на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону про держслужбу?


Статтею 37 Закону про держслужбу передбачено, що у разі смерті особи у період перебування на держслужбі за наявності у померлого годувальника стажу держслужби не менше 10 років непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні (при цьому дітям незалежно від того, чи були вони на утриманні померлого годувальника), призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї у розмірі 70% суми заробітної плати померлого годувальника, на яку нараховувалися страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням норм частини п’ятої цієї статті, а на двох і більше членів сім’ї — 90%. До непрацездатних членів сім’ї належать особи, зазначені у ст. 36 Закону про пенсійне страхування.

Право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника на вищезазначених умовах мають також непрацездатні члени сім’ї померлої особи, яка отримувала пенсію за цим Законом.

Непрацездатними членами сім’ї, зокрема, вважаються чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону про пенсійне страхування.

Порядком № 22-1 визначено, що при призначенні пенсії у зв’язку з втратою годувальника надається, зокрема, довідка про перебування на повному утриманні померлого годувальника чи одержання від померлого годувальника допомоги, яка була постійним та основним джерелом засобів до існування, або про спільне проживання з годувальником на момент його смерті.

У разі неможливості надати такі документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42