Інші податки
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Зарахування періодів роботи до наукового стажу

Чи зараховується до стажу наукової роботи період роботи особи на посаді завідувача аспірантури державного університету?


Відповідно до ст. 24 Закону про наукову діяльність пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку та за наявності стажу роботи, зокрема, у жінок не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років. До п. 2 Переліку № 257 внесено, зокрема, посаду керівника (завідувача, начальника, директора) наукового підрозділу (інституту, частини, відділу, лабораторії, сектора, бюро, групи).

Оскільки такий науковий підрозділ, як аспірантура, зазначеним Переліком не передбачено, підстав для зарахування до наукового стажу особи періоду роботи на посаді завідувача аспірантурою немає.

Крім того, відповідно до ст. 221 Закону про наукову діяльність до наукового стажу включаються, зокрема, періоди: роботи осіб, які мають науковий ступінь за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, з дня зайняття посади за цією спеціальністю.

Періоди роботи за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, підтверджуються уточнюючою довідкою підприємства, установи чи організації, де працювала особа.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42