Інші податки
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Призначення пенсії держслужбовцю, учаснику ліквідації наслідків аварії на ­Чорно­бильській АЕС

Учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (1988 р.) виповнилося 50 років, стаж держслужби перевищує 25 років. Чи має він право на призначення пенсії відповідно до Закону про держслужбу?


Статтею 55 Закону № 796 передбачено право на зниження пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення залежно від строку проживання або роботи на забрудненій території.

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали у зоні відчуження, зокрема у 1988 р. не менше 30 календарних днів, мають право на зниження пенсійного віку на п’ять років.

Відповідно до ст. 15 Закону № 796 підставою для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Статтею 37 Закону про держслужбу передбачено, що на одержання пенсії держслужбовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків не менше 25 років, для жінок — не менше 20 років, у тому числі стажу держслужби — не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах держслужбовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад держслужбовців, незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.

Отже, при дотриманні умов, передбачених ст. 37 Закону про держслужбу, право на призначення пенсії за цим Законом чоловік набуде після досягнення 55 років.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42