Інші податки
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Право на щомісячну компенсацію

Чи має право дружина померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на призначення щомісячної компенсації в разі втрати годувальника відповідно до Закону № 796?


Статтею 52 Закону № 796 передбачено, що непрацездатним членам сім’ї, які були на утриманні померлого годувальника, призначається щомісячна компенсація.

Право на щомісячну компенсацію в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи мають непрацездатні члени сім’ї годувальника, які були на його утриманні. Члени сім’ї, які вважаються непрацездатними та утриманцями, визначаються відповідно до Закону про пенсійне страхування.

Згідно з п. 18 Порядку № 22-1 за документ, що засвідчує факт перебування на утриманні померлого годувальника непрацездатних членів сім’ї, одержання від померлого годувальника допомоги, яка була для них постійним та основним джерелом засобів до існування, приймаються довідки уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.

Для призначення щомісячної компенсації до пенсії в разі втрати годувальника дружині слід звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання з відповідною заявою та надати такі документи: свідоцтво про одруження; свідоцтво про смерть чоловіка; документ, який засвідчує перебування на утриманні чоловіка по день його смерті; експертний висновок, що смерть чоловіка пов’язана з роботами з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42