Новини
Тема: Податок на прибуток

Підприємство, створене після 01.04.2011 р., планує скористатися ставкою 0% з податку на прибуток. Які критерії встановлено Податковим кодексом для застосування такої пільги, зокрема в частині кількості працівників?

Відповідно до п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу на період з 01.04.2011 р. до 01.01.2016 р. застосовується ставка 0% для платників податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн. грн. та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному з таких критеріїв:

  • утворені в установленому законом порядку після 1 квітня 2011 р.;
  • діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше ніж три роки) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3 млн. грн., та середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб;
  • які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до набрання чинності Податковим кодексом та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 1 млн. грн. та середньооблікова кількість працівників не перевищувала 50 осіб.

При цьому якщо платники податку, які застосовують норми цього пункту, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у цьому пункті, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу, тобто 23%.

Отже, застосування пільгового оподаткування податком на прибуток (ставка 0%) залежить від середньооблікової чисельності працівників платника податку, який утворений після 01.04.2011 р.


«Гаряча лінія» за участю директора Департаменту
адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів
(обов’язкових платежів) ДПА України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ