Інші податки
Тема: Плата за землю

Яким документом затверджено форму квитанції для приймання у сільській та селищній місцевості від фізичних осіб податкових платежів, у тому числі земельного податку й орендної плати за землі державної і комунальної власності, та чи належить така квитанція до документів суворого обліку?

Відповідно до п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу фізичні особи — платники податків повинні сплачувати податки і збори, встановлені цим Кодексом, через установи банків та поштові відділення.

У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про приймання податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Пунктом 287.5 ст. 287 Податкового кодексу встановлено, що фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу.

Зазначена норма поширюється також на сплату орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Форму Квитанції про прийняття податків і зборів, яка може використовуватися фізичними особами у сільській (селищній) місцевості для сплати податків і зборів, у тому числі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, через каси сільських (селищних) рад, затверджено наказом № 964.

Щодо віднесення Квитанції про прийняття податків і зборів до документів суворого обліку, то такі квитанції не включено до Номенклатури бланків цінних паперів і документів суворого обліку, що виготовляються за ліцензією Міністерства фінансів, затвердженої постановою № 283.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42