Інші податки
Тема: Плата за землю

Чи передбачено пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, які утворилися шляхом передання за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?

Статтею 281 Податкового кодексу чітко визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів використання земельних ділянок (і їх розмір), щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

Водночас до цього переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Таким чином, пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, які утворилися шляхом передання за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачено і, відповідно, земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.

Водночас згідно з пп. 282.1.10 п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються на період дії ФСП власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику ФСП.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42