Інші податки
Тема: Плата за землю

Які особливості справляння плати за землю (земельного податку та орендної плати за землі державної і комунальної власності) встановлено для фізичних осіб — нерезидентів?

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним.

Пунктом 269.1 ст. 269 Податкового кодексу визначено, що платниками податку є:

  • власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
  • землекористувачі.

Власники земельних ділянок — це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які згідно із законом набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної і державної власності відповідно (пп. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Землекористувачі — це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надано в користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (пп. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Отже, норми Податкового кодексу не передбачають окремого порядку плати за землю (земельного податку та орендної плати за землі державної і комунальної власності) фізичними особами — нерезидентами.