Інші податки
Тема: Плата за землю, Приватні підприємці

Суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа має у приватній власності нежитлові приміщення. Між підприємцем та Київською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки. Чи повинен підприємець подавати до податкової інспекції податкову декларацію з плати за землю на 2011 рік та сплачувати орендну плату за землю?

Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають до відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до п. 6 ст. 128 Господарського кодексу громадянин-підприємець зобов’язаний своєчасно подавати до податкових органів декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов’язкових платежів; сплачувати податки й інші обов’язкові платежі в порядку і розмірах, установлених законом.

Згідно зі ст. 126 Земельного кодексу право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі.

Відповідно до наказу № 1015 у рядку 6 податкової декларації зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи — підприємця.

Ураховуючи зазначене, якщо договір оренди земельної ділянки оформлено на фізичну особу — підприємця і земельна ділянка використовується для здійснення підприємницької діяльності, то такий підприємець подає до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю.