Новини
Тема: ПДВ

Частка використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях, визначена згідно з табл. 1 додатка Д7 до податкової декларації з ПДВ, застосовується для розподілу всієї суми ПДВ, сплаченої (нарахованої) постачальникам протягом звітного періоду, чи лише суми податку щодо тих товарів/послуг, які одночасно використовуються в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях?

Відповідно до п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (за текстом — Податковий кодекс) у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг в оподатковуваних операціях.

Отже, розподілу підлягає лише сума ПДВ щодо операцій з придбання товарів/послуг, що одночасно використовуються в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях (заповнюється рядок 15 декларації).

У разі якщо в окремих звітних періодах платник податку здійснює лише оподатковувані операції і в І розділі декларації не відображено неоподатковувані операції (не заповнено рядки 3 — 5), розподіл податкового кредиту з урахуванням визначеної частки не проводиться.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42