Новини
Тема: ЗЕД. Валютне регулювання, ПДВ

Комітент-покупець і комісіонер — резиденти, постачальник — нерезидент. Комісіонер згідно з договором комісії проводить митне оформлення та сплачує «імпортний» ПДВ. Чи має право комісіонер — платник ПДВ збільшити податковий кредит з ПДВ на суму податку, сплачену при митному оформленні? Чи право на податковий кредит у сумі такого податку має комітент — покупець імпортного товару?

Відповідно до пп. «в» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку із ввезення товарів (супутніх послуг) на митну територію України в митному режимі імпорту або реімпорту.

Базою оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до Митного кодексу України від 11.07.2002 р. № 92-ІV, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком ПДВ, що включаються до ціни товарів/послуг згідно із законом (п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу).

Дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 Податкового кодексу.

Отже, під час ввезення комісіонером-імпортером — платником ПДВ на митну територію України товарів датою виникнення податкових зобов’язань згідно з п. 187.8 ст. 187 Податкового кодексу є дата подання митної декларації для митного оформлення, а датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту відповідно до п. 198.1 ст. 198 цього Кодексу — дата сплати (нарахування) податку за такими податковими зобов’язаннями.

При подальшій передачі ввезених товарів комісіонером-імпортером комітенту згідно з п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу податкові зобов’язання визначаються або на дату зарахування коштів від комітента, або на дату відвантаження таких товарів комітенту.

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості товарів, з якої було визначено податки і збори, що справляються під час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввізного мита (за винятком ПДВ), що включаються в ціну товарів/послуг згідно із законом (п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу).

Тобто при переданні комісіонером комітенту імпортованого товару податкові зобов’язання з ПДВ у такого комісіонера та відповідно додатковий кредит у комітента виникають від суми митної вартості такого товару.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42