Новини
Тема: ПДФО

Чи оподатковується нецільова благодійна допомога, надана юридичною особою своєму керівнику?

Відповідно до пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2011 р. — 1320 грн.). Положення пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Кодексу не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачено пп. 165.1.47 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу. Благодійник — юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності. У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника — фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума такої отриманої допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, тобто 1320 грн. (у 2011 р.).

Отже, у разі якщо сума нецільової благодійної допомоги, яка надається юридичною особою своєму керівнику, не перевищує 1320 грн. (у 2011 р.), вона не підлягає оподаткуванню незалежно від того, що на фізичну особу не поширюється право на застосування ПСП.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ