Новини
Тема: ПДФО

Громадянин здійснив продаж у 2011 році власного будинку, який було придбано у 2009 році. Як оподатковується отриманий дохід?

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III, залежно від її призначення та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки. Згідно з п. 172.2 ст. 172 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більше ніж одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 цього Кодексу, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в цьому пункті, підлягає оподаткуванню за ставкою, встановленою п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу (5%). Крім того, п. 172.3 ст. 172 цього Кодексу визначено, що дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Оскільки будинок був у власності менше ніж три роки, дохід, отриманий у 2011 р. від його продажу, оподатковується за ставкою 5%.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ