Новини
Тема: ПДФО

Чи мають пільги з оподаткування податком на доходи фізичних осіб народні депутати?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків і зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Податковий кодекс не містить жодних застережень або винятків щодо оподаткування доходів, які отримуються народними депутатами України.

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів будь-яких категорій платників зазначеного податку регламентується розділом ІV Податкового кодексу.

При цьому ст. 25 Закону України від 17.11.92 р. № 2790-ХІІ «Про статус народного депутата України» визначено, що народний депутат зобов’язаний при оформленні на роботу у Верховну Раду України, а потім — щороку протягом здійснення своїх повноважень, але не пізніше 1 травня року, наступного за звітним фінансовим роком, подавати до органу ДПС за своєю податковою адресою декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) із зазначенням відомостей про себе та членів своєї сім’ї (дружини, чоловіка, батька, повнолітніх дітей) про доходи та зобов’язання фінансового характеру, в тому числі за кордоном, а також про нерухоме та цінне рухоме майно, вклади в банках і цінні папери.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42