Новини
Тема: ПДФО

Фізична особа — нерезидент отримала подарунок від фізичної особи — резидента. Які порядок та ставка оподаткування подарунка?

Відповідно до ст. 174 Податкового кодексу кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим Кодексом для оподаткування спадщини. Об’єкти спадщини чи подарунка оподатковуються для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу. Відповідно до зазначеного пункту у разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в цьому абзаці (15%). Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину (подарунок). Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини (п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу).


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ