Новини
Тема: ПДФО

Мати подарувала своїй дитині будинок. Як оподатковується дохід, отриманий внаслідок отримання будинку у подарунок?

Згідно з п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини. Відповідно до зазначеної статті вартість будь-яких об’єктів спадщини (подарунків), що успадковується членами сім’ї — резидентами спадкодавця — резидента першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою. Дохід у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями (обдарованими) до складу загального річного доходу платника податку і зазначається в річній податковій декларації. Вартість будь-яких об’єктів спадщини (подарунків), що успадковується членами сім’ї — резидентами спадкодавця — резидента першого ступеня споріднення та оподатковується за нульовою ставкою, в декларації не зазначається (п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу). Нотаріус щокварталу надає до органу ДПС за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту адміністрування податку
на додану вартість ДПА України — начальника відділу методології Ганни БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ
та головного державного податкового інспектора відділу розгляду звернень платників
податків Департаменту оподаткування доходів фізичних осіб ДПА України Наталії ГОРМАКОВОЇ